Jaki posiłek przed treningiem? Zdrowe odchudzanie przepisy – blog
Osoby aktywne fizycznie często nie mają czasu na spożycie czegoś pełnowartościowego. Niektórzy także trenują na czczo. Czy tak jednak powinno się robić? Co uważają o tym dietetycy? Może jednak lepiej sprawdzić, jaki posiłek przed treningiem będzie najlepszy i czy przyniesie nam korzyści. Jeśli przyniesie, a powinien, to dlaczego by nie wprowadzić pewnych zdrowych nawyków żywieniowych?
Jaki posiłek przed treningiem doda energii do działania?
Dostarczenie organizmowi węglowodanów będzie kluczowe w diecie sportowca, czy osoby trenującej rekreacyjnie. Nasze ciała potrzebują energii, która w czasie treningu zostanie uwolniona. Jest nam ona niezbędna, aby mieć siłę na jakiekolwiek działania. Jako że trening wymaga dużych nakładów siły, to warto odpowiednio odżywić ciało. Nie musi to być nic wymyślnego. Wystarczy, że będzie zawierało niezbędne mikroelementy i makroelementy. Aby ułatwić sprawę, postanowiliśmy podkreślić, co opłaca się spożywać.
Jeśli brakuje Ci czasu, a musisz odbyć w niedługim czasie trening, to spożyj któryś z poniższych produktów:
– żele węglowodanowe
– kisiele
– budynie
– banany, ale te dojrzałe
– musy owocowe
– batony proteinowe
Pozwolą one na szybki zastrzyk energii i witamin, bez potrzeby obciążania żołądka.
Jeśli masz jednak trochę więcej czasu, to zalecamy przygotowanie jedzenia składającego się z małej ilości tłuszczu i niewielkiej ilości błonnika. Tłuszcz nie będzie niepotrzebnie obciążał układu trawiennego, a błonnik nie zacznie pęcznieć, powodując dyskomfort podczas wysiłku fizycznego. Dlatego, aby uniknąć wzdęć, czy bólu brzucha zamiast polecanego przez dietetyków ciemnego pieczywa, lepiej spożyć ten pszenny.
Zdrowe odchudzanie przepisy blog – 12 propozycji dań
Poniżej przedstawiamy 10 przykładowych dań, które zapewniają lekkość i nasycenie podczas treningu:
– Wafle ryżowe z dżemem niskosłodzonym i twarogiem półtłustym
– Płatki ryżowe na wodzie z cynamonem i pieczonym jabłkiem
– Kasza manna na mleku odtłuszczonym z migdałami i orzechami włoskimi
– Mrożony banan w czekoladzie gorzkiej 70%
– Jogurt z wysoką zawartością białka z 2 łyżkami otrębów owsianych i bananem
– Jajko w koszulce z łososiem wędzonym i pomidorami
– 2 kromki chleba pszennego z domowym kremem czekoladowym (z banana, awokado, kakao)
– Zielona sałatka z pestkami dyni, makrelą, ugotowanym jajkiem i domowym sosem vinegret (ocet jabłkowy, łyżka oliwy z oliwy, odrobina ziół, pieprzu i soli)
– Koktajl ze szpinaku, banana, mleka migdałowego/ryżowego i łyżki masła orzechowego
– Jajecznica z 2 jaj na łyżeczce oliwy z oliwek. Jako dodatek: szczypiorek, chuda szynka lub wędzona ryba oraz pomidory
– Twaróg półtłusty z makaronem pszennym durum
– Makaron ryżowy z piersią z kurczaka w sosie z passaty pomidorowej
Powyższe propozycje zawierają niezbędne do odpowiedniej pracy organizmu mikroelementy, takie jak magnez. On przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Co za tym idzie, usprawnia także pracę mózgu. Dzięki niemu nie doświadczymy skurczów na siłowni podczas ćwiczeń, czy nie wybudzą one nas ze snu.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych inspiracji kulinarnych, to wyszukaj w internecie frazy “zdrowe odchudzanie przepisy blog”, a na pewno znajdziesz niejedną interesującą Cię stronę. Pamiętaj, aby zgłębiać swoją wiedzę dotyczącą racjonalnego żywienia. Bez niej będzie Ci trudniej zachować dobry stan skóry. Ponadto, nie narazisz się na niepotrzebne bóle mięśni, czy niewyspanie. Włączenie magnezu do diety osoby aktywnej fizycznie niemal od razu przyniesie rezultat. Pozwoli także na lepszą regenerację psychiczną i fizyczną.
Najnowsze komentarze