Zawartość magnezu w produktach spożywczych – czyli w czym najwięcej magnezu? Jedz zdrowo i pozbądź się skurczów
Jest jeden taki składnik mineralny. Przez jego brak nasze ciało może inaczej niż zwykle reagować. Mogą pojawić się drgania, czy skurcze. Czasami wygląda to na bardzo dziwnie. Z kolei, odczuwalne jest na tyle mocno, że zaczynamy się zastanawiać. Co to się właśnie dzieje i czy to nic złego? Najczęściej oznacza to, że mamy niedobór minerału. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wpływa na większą senność i osłabienie kości. Bez niego nie ma mowy o dobrym zdrowiu i spokojnym śnie. Wobec tego, zanim dojdzie do niedoboru tego cennego składnika, już teraz dowiedzmy się, w czym najwięcej magnezu jest.
Nie każdy wie w czym najwięcej magnezu jest
Nie każdemu może być znana zawartość magnezu w produktach spożywczych. Wobec tego warto czytać ich skład. W tabelce na odwrocie opakowania powinna znajdować się o niej informacja. Dobrą wiadomością, a na pewno dla łasuchów, będzie to, że kakao posiada dużą zawartość minerału. Wynosi aż 499 mg na 100 g. Jeśli chcemy zadbać o figurę, to kakao możemy wypić z mlekiem odtłuszczonym. Od czasu do czasu zjedzenie kilku kostek gorzkiej czekolady także będzie dobrym pomysłem. Zaspokoimy potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, a przy okazji dostarczymy mikroelementów. Jeśli lubimy sobie coś pochrupać do filmu, czy czytanej książki, to też coś się znajdzie. Pół kubeczka nasion dyni to prawie pełna dzienna dawka minerału. Orzechy włoskie nie bez przyczyny swoim wyglądem przypominają mózg. Wynika to stąd, że znacząco na niego wpływają. Zawarte w nich składniki mineralne usprawniają jego pracę. Co prawda, orzechy włoskie posiadają jedynie 158 mg na 100g. Mimo to będą dobrym dodatkiem do niemal każdego dania. Czy to do pieczonej ryby, czy do ciasta marchewkowego.
Jak sprawić, aby nie tylko było to zdrowe, ale też smaczne?
Poniżej przedstawiamy w czym najwięcej magnezu znajdziemy:
– pestki dyni – można je uprażyć na patelni lub dodać do chleba (albo po prostu go kupić). Często znajdują się w musli, czy granoli. Dzienne spożycie powinno wynosić około 65 g
– otręby pszenne – jako dodatek do jogurtu, musli, czy składnik placków otrębowych. Dziennie powinniśmy ich spożywać około 2 łyżek. Zawierają one ok. 70 g otrębów.
– kakao – gorzkie, naturalne kakao 70% z mlekiem odtłuszczonym i z dodatkiem słodzika pochodzenia naturalnego, np. ksylitolu, to pyszny i zdrowy napój. Kakao można też użyć do kawy, jogurtu, czy jako składnik wyżej wymienionych otrębów.
– migdały – te orzechy zawierają 295 mg na 100 g i stanowią świetny dodatek zarówno do słodkich, jak i do wytrawnych dań. Czy to sałatka, czy ciasto mazurek. Migdały świetnie współgrają z różnymi smakami. Gdy zjemy ich około 135 g, to zapewnimy sobie dzienną dawkę mikroelementów
Zawartość magnezu w produktach spożywczych obowiązkowa dla każdego
Dieta zawierająca mikroelementy pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji, jakie niosą za sobą niedobory w organizmie. Objawami mogą być drgania powiek, skurcze łydek i innych części ciała. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do arytmii, omdleń i nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu nerwowego. Trzeba przyznać, że lepiej jeść zdrowo uwzględniając wszystkie niezbędne składniki. W przeciwnym razie narażamy się na pogorszenie zdrowia. To przełoży się nie tylko na stan skóry, ale też samopoczucie. Wiedząc, w czym jest najwięcej magnezu mamy możliwość ocenienia, które produkty wybierać. Należy je włączać do swojego jadłospisu. W przypadku, gdy mamy uczulenie na orzechy, to możemy suplementować ważne witaminy w formie tabletek, czy rozpuszczając tabletkę w szklance wody. Warto mieć na uwadze, co wpływa korzystnie na nasz organizm. Tylko dzięki tej uważności i dbałości będziemy w stanie zapewnić sobie pełnię zdrowia. Nikt za nas tego nie zrobi, więc lepiej zawczasu o tym pomyśleć.
Najnowsze komentarze